DOĞU PERİNÇEK: 63 YILDIR AYNI EKSENDEYİZ | MASED HABER
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
 • Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
  Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
 • GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARINA DEV YATIRIMLAR
  GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARINA DEV YATIRIMLAR
 • Büyükşehir’den taekwondo eğitimi
  Büyükşehir’den taekwondo eğitimi
 • Fenerbahçe golcüsünü buldu
  Fenerbahçe golcüsünü buldu
MASED HABER
Dobra Dobra
Dobra Dobra

MASED HABER: Evet sayın başkanım...

BAŞKAN GÜDER’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN GÜDER’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

“Peygamber Efendimizin Hayatı, Tüm İnsanlık İçin Örnek Bir Hayattır”
“Peygamber Efendimizin Hayatı, Tüm İnsanlık İçin Örnek Bir Hayattır”

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN...

BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ, EKİM AYI OLAĞAN TOPLANTISI TAMAMLANDI
BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ, EKİM AYI OLAĞAN TOPLANTISI TAMAMLANDI

Battalgazi Belediye Meclisi’nin Ekim ayı...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN, BARO BAŞKANI DEMEZ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BAŞKAN GÜRKAN’DAN, BARO BAŞKANI DEMEZ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

BAŞKAN GÜDER: “KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE SONUNA KADAR AÇIK”
BAŞKAN GÜDER: “KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE SONUNA KADAR AÇIK”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

CHP’NİN FETÖ VE PKK’YI KURTARMA PLANINA GEÇİT YOK!
CHP’NİN FETÖ VE PKK’YI KURTARMA PLANINA GEÇİT YOK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), FETÖ...

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK UYGULAMA
BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK UYGULAMA

Pandemi dönemindeki çalışmalarına bir yenisini...

Dobra Dobra
Dobra Dobra

MASED HABER: Evet sayın başkanım...

Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

MASED HABER
DOĞU PERİNÇEK: 63 YILDIR AYNI EKSENDEYİZ
DOĞU PERİNÇEK: 63 YILDIR AYNI EKSENDEYİZ
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 14.09.2021 Salı akşamı Ulusal Kanal’da yayınlanan Çıkış Yolu programında önemli açıklamalarda bulundu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Sayın Tayyip Erdoğan’ın etrafında dalkavuk ağı...
16 Eylül 2021 21:19
Font1 Font2 Font3 Font4

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 14.09.2021 Salı akşamı Ulusal Kanal’da yayınlanan Çıkış Yolu programında önemli açıklamalarda bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Sayın Tayyip Erdoğan’ın etrafında dalkavuk ağı var, gerçeklerin ona söylemediğini görüyorum. AK Parti’nin inişte olduğu kesin. Erdoğan’a birilerinin doğruları söylemesi lazım” sözleri Türkiye gündemine oturmuş ve tartışma konusu olmuştu.

Tartışmalardan çıkan “Vatan Partisi saf değiştiriyor, eksen kayması yaşıyor” iddiaları ile ilgili konuşan Perinçek,  “63 yıldır aynı eksendeyiz. Bizim eksenimiz, emperyalizme karşı bağımsız ve üreten Türkiye ekseni. Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken de Türkiye cephesinden eleştiriyoruz. AK Parti’nin ve Sayın Tayyip Erdoğan’ın doğru kararlar alması için dostça, arkadaşça fikirlerimizi söylemeyi tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz.”dedi.

Türkiye gemisindeyiz, doğru eksendeyiz diyen Perinçek, “Türkiye gemisinin rotasını biz çiziyoruz. Kayalıklara çarpmadan, fırtınalarda alabora olmadan çağdaş uygarlık hedefi rotasında Türkiye gemisini yürüten siyasetler, kadrolar Vatan Partisi’nde var.” ifadelerini kullandı.

 

BİZ EKSEN DEĞİŞTİRMEDİK AK PARTİ POLİTİKALARINDA OLUMLU DEĞİŞİKLİKLER OLDU

Vatan Partisi’nin Ak Parti’ye karşı tutumunda da hep aynı noktada olunduğunu söyleyen Perinçek, “AK Parti bağımsız Türkiye’den yana bir tavır aldığı zaman, PKK’nın üzerine yürüdüğü zaman, FETÖ’nün üzerine yürüdüğü zaman beraber yürüyoruz. FETÖ darbesini beraber göğüslüyoruz. Kürt açılımı yapılırken AK Parti’ye karşıydık. Sözde Kürt Açılımı’ndan vazgeçip 24 Temmuz 2015 yılında PKK’ya karşı hendeklere gömme harekatını başlatınca alkışladık. Çünkü biz söylüyorduk o Kürt Açılımı dediğimiz şey Amerika açılımıdır, Amerika açılımı ile bu meseleye çözemezsiniz, PKK gibi bir terör örgütü silahla uslandırabilir, tasfiye edilebilir diye. Durum oraya geldi. Yani buralarda AK Parti’nin politikalarında olumlu yönde değişiklikler oldu. FETÖ ile beraberdi sonra FETÖ’nün üzerine yürüdü. Biz Silivri cezaevinde yatarken de FETÖ’ye karşıydık, çıktıktan sonra da karşıydık, bugün de karşıyız. Bir eksen değişikliği yok. En önemlisi de Vatan Partisi olarak 1968 gençlik hareketinin başındaydık. ‘Kahrolsun Amerika’ dedik ve Türkiye bugün de Amerikan emperyalizminden kurtarılarak ve zincirlerini kırarak önünü açabilir ve çağdaş uygarlık yönünde ilerleyebilir. Burada da aynı yerde duruyoruz.” ifadelerini kulladı.

 

ABD’YE KARŞI TAYYİP ERDOĞAN İLE HER ZAMAN BERABER OLACAĞIZ

“Vatan Partisi olarak Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken de Türkiye cephesinden eleştiriyoruz” diyen Perinçek, “ Biz Türkiye’nin cephesinden çıkıp Tayyip Erdoğan’ı eleştirmiyoruz. Tam tersine Sayın Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümeti zaman zaman Türkiye gemisinden ayrıldığı için o eleştirileri yapıyoruz. Ve partimiz defalarca ilan etti. Dedi ki ‘Biz hiçbir zaman Biden projesi içerisinde, ABD ile birlikte Tayyip Erdoğan’ı yıkma girişiminde olmayacağız, onların hep karşısında olacağız’. Biz Tayyip Erdoğan’a karşı Amerika ile hiçbir zaman  birlikte olmayacağız. Ama biz ABD’ye karşı Tayyip Erdoğan ile  her zaman beraber olacağız. Bizim AK Parti iktidarına karşı ABD ile yan yana geldiğimizi hiçbir kimse göremeyecek. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Partinin, HDP ve FETÖ ile kurduğu cephede hiçbir zaman yerimiz olmayacak.”dedi.

 

BİZİ TÜRKİYE GEMİSİ DIŞINDA GÖRÜP HAYAL KURMASINLAR

“Biz Türkiye cephesindeyiz kimse umutlanmasın” diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Türkiye gemisinin demirbaşıyız, esasıyız ve kaptanı olacağız. Çünkü Türkiye gemisinin rotasını biz çiziyoruz. Kayalıklara çarpmadan, fırtınalarda alabora olmadan çağdaş uygarlık hedefi rotasında Türkiye gemisini yürüten siyasetler, kadrolar Vatan Partisi’nde. O yüzden bizim eksenimiz doğru. Ama biz o gemide giderken o gemi içindeki yanlış tavırlarla da dostça mücadele içinde olacağız. Sayın Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye uyarılarımız dostçadır. Kimse bizi Türkiye gemisi dışında görüp hayaller kurmasın. Biz Türkiye gemisinin demirbaşıyız. Türkiye gemisini fareler terk edebilir. Ama o gemide dimdik duracak olan Vatan Partisi’dir. O Türkiye gemisi hedefe ilerleyecek. AK Parti’nin ve Sayın Tayyip Erdoğan’ın o gemide doğru kararlar alması için dostça, arkadaşça fikirlerimizi söylemeyi tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz.” diye konuştu.

 

CUMHUR İTTİFAKI’NDA DEĞİLİZ TÜRKİYE GEMİSİ İÇİNDEYİZ

Vatan Partisi Cumhur İttifakı’nda yer alıyor mu sorusuna cevap veren Perinçek, “Biz Cumhur İttifakı’nın içerisinde değiliz. Türkiye gemisi Cumhur İttifak’ından çok daha büyük bir kavram. Cumhur İttifakı Türkiye gemisinin içerisinde ama Türkiye gemisinin içerisinde Cumhur İttifakı’nın içerisinde olmayan çok büyük kuvvetlerde var.  Bu ikisini ayırmak lazım. Biz Cumhur İttifakı’nın içinde değiliz ama Türkiye gemisinin içerisindeyiz. Çünkü biz programını, siyasetlerini belirlemediğimiz bir ittifakın içerisinde yer almayız. Otururuz programını belirleriz, Üretim Devrimi programında birleşiriz. Suriye, Ukrayna konusunda birleşiriz. Türkiye’nin önünde ki dış politikada, güvenlik politikalarında, Amerikan emperyalizminden bağımsızlık çizgisinde ve PKK terörüne, FETO terörüne karşı tutarlı kararlı mücadelede ortak bir programımız olur o zaman o ittifakın içerisinde yer alırız. Ama biz programını yapmadığımız ya da programına katkıda bulunmadığımız bir yere kendimizi bağlamayız. Çünkü Vatan Partisi’nin Türkiye gemisi içerisindeki bağımsız konumu Türkiye’nin geleceği açısından en büyük güvencedir. Doğru rotayı ayakta tutuyoruz, doğru rotayı hep halkın önüne koyuyoruz ve o doğru rotada Türkiye büyük çıkışını gerçekleştirecek.”diye konuştu.


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa