CUMHURBAŞKANI BM GÜNDEMİNE KKTC’NİN TANINMASI KONUSUNU GETİRMELİYDİ | MASED HABER
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
 • Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
  Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
 • GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARINA DEV YATIRIMLAR
  GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARINA DEV YATIRIMLAR
 • Büyükşehir’den taekwondo eğitimi
  Büyükşehir’den taekwondo eğitimi
 • Fenerbahçe golcüsünü buldu
  Fenerbahçe golcüsünü buldu
MASED HABER
Dobra Dobra
Dobra Dobra

MASED HABER: Evet sayın başkanım...

BAŞKAN GÜDER’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN GÜDER’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

“Peygamber Efendimizin Hayatı, Tüm İnsanlık İçin Örnek Bir Hayattır”
“Peygamber Efendimizin Hayatı, Tüm İnsanlık İçin Örnek Bir Hayattır”

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN...

BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ, EKİM AYI OLAĞAN TOPLANTISI TAMAMLANDI
BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ, EKİM AYI OLAĞAN TOPLANTISI TAMAMLANDI

Battalgazi Belediye Meclisi’nin Ekim ayı...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN, BARO BAŞKANI DEMEZ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BAŞKAN GÜRKAN’DAN, BARO BAŞKANI DEMEZ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

BAŞKAN GÜDER: “KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE SONUNA KADAR AÇIK”
BAŞKAN GÜDER: “KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE SONUNA KADAR AÇIK”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

CHP’NİN FETÖ VE PKK’YI KURTARMA PLANINA GEÇİT YOK!
CHP’NİN FETÖ VE PKK’YI KURTARMA PLANINA GEÇİT YOK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), FETÖ...

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK UYGULAMA
BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK UYGULAMA

Pandemi dönemindeki çalışmalarına bir yenisini...

Dobra Dobra
Dobra Dobra

MASED HABER: Evet sayın başkanım...

Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

MASED HABER
CUMHURBAŞKANI BM GÜNDEMİNE KKTC’NİN TANINMASI KONUSUNU GETİRMELİYDİ
CUMHURBAŞKANI BM GÜNDEMİNE KKTC’NİN TANINMASI KONUSUNU GETİRMELİYDİ
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 21.09.2021 Salı günü Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında, Aydınlık Gazetesi Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik ve Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Gürkan Demir’in sorularını yanıtladı. Gündeme...
23 Eylül 2021 23:41
Font1 Font2 Font3 Font4

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 21.09.2021 Salı günü Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında, Aydınlık Gazetesi Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik ve Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Gürkan Demir’in sorularını yanıtladı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı’nın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda KKTC ile iligili yaptığı konuşma için,“Çok zayıf ve eksik bir konuşma. Cumhurbaşkanı, ‘ben BM’nin gündemine KKTC’nin tanınması konusunu getiriyorum’ demeliydi.”dedi.

Perinçek, “Kıbrıs Türk halkı, Kuzey Kıbrıs Türk halkı bunlar doğru değil, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ya da Kuzey Kıbrıs Türk Devleti doğru olan. KKTC diye orda bir devlet var halk değil, devlet. Cumhurbaşkanımız, BM’nin gündemine KKTC’nin tanınmasını getiriyorum demeliydi. KKTC’nin Türkiye ve dünya açısından önemin anlamayan veya anlamaktan korkan bir konuşma. Kırım konusunda Rusya’ya karşı bu kadar cesursun ama KKTC konusunda Türkiye’yi savunmak için hiçbir cesaret yok. Cumhurbaşkanımız Filistin’i gündeme getiriyor ama KKTC demiyor bu olmaz.” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı , “Bu konuşmayla Sayın Cumhurbaşkanı’nın yönettiği hükümet, Türkiye’nin girdiği bu ekonomik dar boğazdan çıkışını sağlayamaz, fiyatlar artar ve üretim ekonomisini kuramaz. Çünkü üretim ekonomisinin biz bölge ülkeleriyle esaslı beraberlik oluşturmadan Türkiye bu ekonomik darboğazdan çıkamaz. Sayın Erdoğan bunu yapmaya da talip değil  ve bunu yapma iradesi, kararı ifade etmiyor, böyle yönelişleri yok. Bunu Vatan Partisi yapacak.”ifadelerini kullandı.

 

“TÜRKİYE AFGANİSTAN’I TANIYAN İLK ÜLKE OLMALI”

Türkiye’nin Afganistan’ı tanıyan ilk ülke olması gerektiğini söyleyen Perinçek, “Afganistan’la ilgili hala bekliyoruz diyor Sayın Cumhurbaşkanımız, halbuki Türkiye Afganistan’ı tanıyan ilk ülke olmalı. Afganistan’da kurulan yeni devleti tanıyacağız ve biz örnek olacağız, bu devleti ülke bölgeleri olarak destekleyelim. Bu ülkenin ekonomisinin gelişmesi, çağdaşlaşması, özgürlük ve demokrasi inşa etmesi konusunda biz yardımcı olmaya hazırız, dayanışmaya hazırız. Yeniden Asya girişiminde de kararlı bir tavırdan çok, Asya ile Avrupa’yı birleştiren ortada formüller ifade ediliyor. Halbuki Yeniden Asya Çağı var. Sayın Cumhurbaşkanımız, geçen seneki Birleşmiş Milletler konuşmasında, ‘Asya’dan yeni bir ekonomi yükseliyor. Dünyanın geleceği Asya’dadır ve biz de o Asya içinde konumlanıyoruz, bizi bu konuda kimse engelleyemez’ diye çok net mesajlar vermişti. Ama bu son tutum Türkiye’nin içine girdiği zorluklarla, ekonomik meselelerle bağdaşmıyor.”dedi.

 

AVRUPA İÇİNDEKİ AMERİKA YARGILAMASI

Turkey Tribunal adıyla kurulacak sözde mahkeme ile ilgili konuşan Perinçek, “Bu mahkemedeki tanıklar FETÖ’cüler, PKK’lılar. Bu mahkeme, Türkiye düşmanlarını tanık olarak getirip Türkiye’yi hedef alan ve sözüm ona insan hakları üzerinden, FETÖ’yü ve PKK’yı savunma Mahkemesi, Türkiye’yi de mahkûm etme mahkemesidir. Turkey Tribunal, Miloşeviçleri yargılayan mahkeme değil de ondan sonraki basamak. Mahkeme olduğuna göre hüküm olacak, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde açılacak bir ceza davasının gerekçesi, iddianamesi olarak kullanılacak  Turkey Tribunal’ın verdiği hüküm. Bu gerçekleşirse bir süre sonra, Yugoslavya eski Cumhurbaşkanı Miloşeviç gibi Tayyip Erdoğan da Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde sanık olarak güya yargılanacak. Ben işin oralara kadar gelebileceğini, Türkiye’ye karşı bu kadar ciddi bir girişimin altından kalkabileceklerini sanmıyorum ama sonuç itibariyle bu kurumlar böyle uydurma kurumlar değil. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin eski hakimleri var yargı kürsüsünde. Avrupa’nın büyük sermayesi, tekelleri, Avrupa devletleri, Türkiye’ye karşı tamamen düşmanca bir süreç başlatıyor.”dedi.

Turkey Tribunal hamlesinin Avrupa içindeki Amerikancılarından geldiğini söyleyen Perinçek, “Avrupa’nın içinde Amerika, her ülkede var. Alman Devleti içinde de,  Fransız devleti içinde de var. Bunlar NATO ülkeleri, silahlı güç olarak da var ve devlet işinde de var. Bunlar aralarında da toplanıp, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi artıklarını ile Avrupa Konseyi’nde yüksek düzeyde bulunmuşları katarak bir mahkeme heyeti oluşturmuşlar ve Türkiye’yi de sanık sandalyesine oturtup yargılamaya kalkıyorlar bu Avrupa içindeki Amerika’nın yargılaması.”diye konuştu.

 

SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ PKK’YI BİTİRİR

Türkiye hükümetinin bugünkü Suriye politikasının yanlış olduğunu vurgulayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Doğu Akdeniz’deki tehdide karşı beraber olmaya, işbirliği yapmaya hazır bir komşumuz var. Doğu Akdeniz’deki mücadelede iç cepheyi de kuvvetlendirmemiz lazım. Suriye ile işbirliği yaptığımız zaman iç cephede PKK’yı bitiririz.”dedi.

 

“ŞİÖ ÜYELİĞİ BİR TEK VATAN PARTİSİ PROGRAMINDA VAR”

İran’ın Şanghay İşbirliği Örgütü’ne(ŞİÖ) üye olmasıyla ilgili konuşan Perinçek, Türkiye Cumhuriyeti’nin de üye olmasına dikkat çekerek “ İran İslam Cumhuriyeti Başkanı Sayın Reisi iki gün önce Şanghay İş Birliği Örgütü’ne temelli asil üye olduk dedi. Şimdi ŞİÖ Türkiye’nin sınırına geldi ve bu kadar parti içerisinden ŞİÖ üyeliği meselesi bir tek Vatan Partisi programında var. ŞİÖ’de, Çin, Rusya, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan var yine kapısında aday üye olarak Azerbaycan var. Pakistan da asil oldu İran’la beraber. Türk Cumhuriyetleri de orda buluşuyor ve birleşiyor. Eğer Türk milliyetçisiysen hatta sınırların ötesinde bir milliyetçiliğin varsa Türkiye’nin şu anda ŞİÖ’ye üye olması lazım. ŞİÖ hem terör örgütlerine karşı hem de dış tehditlere karşı bizim açımızdan büyük bir güvence ve ekonomik gelişme açısından da fevkalade önemli.”diye konuştu.

 

“CHP PKK’NIN FETÖ’NÜN YANINDA, HDP KAPATILMAMASI İÇİN ÇABA İÇERİSİNDE”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın Mavi Vatan açıklamalarına ilişkin ise, “Cumhuriyet Halk Partisinin bu açıklamaları Yunanistan da seçime girecek bir fanatik, yobaz, sözde Yunan milliyetçisi partinin yapabileceği açıklamalar. Türkiye partisinin yapabileceği açıklamalar değil. Faik Öztrak, bu açıklama bizim Kemal Kılıçdaroğlu’nun cemaatlere olan görüşleri içerisinde olan bir açıklamadır dedi. Yani Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki ‘Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatan’da biz emperyalistlerin yanındayız. Türkiye burada saldırgan, Türkiye burada yayılmacı ve kendi milli egemenliğinin ötesinde sınırlar belirliyor. Bunun için Mavi Vatan söylemine karşıyız’ diyor. Emperyalizme açık işbirliği sunuyor  ve ben senin hizmetindeyim diyor. Türkiye’nin egemenliğine bağımsızlığına, Türk vatanına karşıyım diyor.

Mavi Vatan’a düşmanca tavır, Cumhuriyet Halk Partisinin artık Türk Milletinden koptuğunu ve bütün ümidini Akdeniz üzerinden Amerika Birleşik Devletlerine, Yunanistan’a, İsrail’e bağladığını gösteren çok üzücü bir tablo. Bütün dış politikasında PKK’nın, FETÖ’nün yanında, HDP’nin kapatılmaması için büyük bir çaba içerisinde ve Biden beni istediğim makamlara, mevkilere, konumlara getirir tayin eder seçer diyor CHP. CHP içerisinde etkin ve alternatif tavır almıyorlar mızmız bir tavırları var gümbür gümbür bir Atatürk Devrimcisi CHP’li tavrı almıyorlar.”ifadelerini kullandı.

 

“104 EMEKLİ AMİRAL BİDEN PROJESİNDE ROL ALDILAR”

CHP’li Ünal Çeviköz’ün Mavi Vatan’ı reddeden açıklamalarına 104 Emekli Amiral’in tepki vermemesini değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkanı, “Onlar da Biden’ın projesinde rol aldılar. Biden’ın Rand Corporation’da 260 sayfa da açıkladığı bir proje vardı: Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi, FETÖ ve PKK’yı bir araya getirerek Tayyip Erdoğan’ı yıkma projesi. Büyükelçiler’de bu proje içerisinde tavır aldılar. Montrö’ye kimsenin itiraz ettiği yokken, kalktılar uydurma gerekçelerle bir bildiri açıkladılar. Bildiri baştan sona Atlantik kokuyor, zaten bildiriyi tezgahlayanlar da hepimizin bildiği gibi Global İlişkiler Forumu. Amerika’n derin devletine bağlı bir forumdu. O bildiri, Koç Vakfı, Koç Üniversitesi buralarda hazırlandı ve sonralar da birbirleriyle haberleşmelerinde  biz burada Montrö’yü kullandık diye de açıkça mesajları var, NATO’yu kullandık, bizim asıl amacımız başka diye. Amerika güdümlü amaçlarını ortaya koydular ve Cihat Yaycı gibi bazı amirallerimiz de o bildiriye imza atmadılar.”diye konuştu.

 


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa