Başkan Gürkan, Muhtarlarla Biraraya Geldi | MASED HABER
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
 • Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
  Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
MASED HABER
Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Saç kesildi kel göründü
Saç kesildi kel göründü

Seçim kazanı kaynıyor Saç kesildi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Dobra dobra
Dobra dobra

Dobra dobra Kargalar ağzını açmış...

Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler
Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler

Her geçen gün seçim yaklaştıkça...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

MASED HABER
Başkan Gürkan, Muhtarlarla Biraraya Geldi
Başkan Gürkan, Muhtarlarla Biraraya Geldi
Başkan Gürkan, Muhtarlarla Biraraya...
11 Mart 2016 11:48
Font1 Font2 Font3 Font4

BAŞKAN GÜRKAN, “YEŞİL KUŞAK PROJESİ’NDE SORUN YOKTUR”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile istişare toplantısında bir araya geldi. Başkan Gürkan, burada Battalgazi Belediyesi’nin yaptığı hizmetler hakkında muhtarlara bilgiler verdi.

Muhtarlarla yapılan istişare toplantısı, Kervansaray Lokantası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkan Vekili Nadir Çalık, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sayın, Muzaffer Karakuş, Nevzat Aslan, Yaşar Karataş, Abdulvahap Şerefhanlı, AK Parti Battalgazi Kadın Kolları Başkanı Şule Kürün Özkan, AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç ve muhtarlar katıldı. Burada konuşan AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, “Bizler AK Parti teşkilatı olarak, AK Parti yönetimi olarak eskiden oluşan alışkanlığımızı bir kenara bırakacağımızı, bizi bu mercilere getiren insanlarla bir ve beraber olacağımızı, yapmış olduğumuz icraatları, bize destek, omuz veren insanlarımızla paylaşacağımızı, onlarla aramıza mesafe koymayacağımızı söyledik. Bu bağlamda şükürler olsun, 2002’den bu yana başta sizlerin olmak üzere halkımızın teveccühü ile karşı karşıya kaldık. Bugüne kadar artan destekle iktidara geldik. Tabi bunun temelinde yatan sebebi, bizim geldiğimiz yere bizi getiren insanları unutmayışımız olmuştur” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ülkemizin bazı illerinde yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek, “Ülkemizin içinden geçmiş olduğu konjoktürel açıdan günlük şehit verdiğimiz Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Vatanımızın birliğini bütünlüğünü Cenab-ı Allah bozmasın. Vatan için gazi olan kardeşlerimize de Allahtan şifa diliyorum. Ülkemiz şu an için ciddi bir girdaptan geçiyor. Bu girdaptan bizlerin çıkarması gereken dersler var. Malatya bu anlamda birlik beraberlik ve dayanışma anlamında önemli bir merkez. Biz bunun bedelini 12 Eylül 1980 döneminde çok ağır ödedik. O dönem Malatya’nın nüfusu 900 bin civarındaydı. Bakın bir anda Malatya nereye düştü. Bir memlekette huzur ve asayiş olmaması o memlekette tüm alanlarda kültür, sosyal, eğitim ve diğer anlamlarda tümden geriye ricat etmesi demektir. O yüzden biz nefsi ve hissi duygulardan uzak vatan, millet, devlet anlamında kardeşlik ruhu içerisinde en güzel hizmetleri vermeye, el ele vermeye gayret göstereceğiz” dedi.

Başkan Gürkan, Battalgazi ilçesine yapılacak olan hastane ve Yeşil kuşak Projesi’ne dikkat çekerek, “Eski devlet hastanesinin yerine yeni 200 yataklı ki bunu artırmaya da çalışıyoruz. Yeni devlet hastanesinin açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bazen bazı yayın kuruluşlarında yeşil kuşakla ilgili bir inkita mı var diye yazılar okuyoruz. Yeşil Kuşak ile ilgili hiçbir inkıta yoktur. Bir durağanlıkta yoktur. Yeşil Kuşağın bir tarafı Devlet Su İşleri’nin yeri, alınmış mıdır alınmıştır. Orası Yeşil Kuşağa dahil olmuş mudur olmuştur. İkinci alan neresidir stadyumdur. Stadyumun yenisi yapılmış mıdır yapımı sürüyor. Dolayısıyla yeni stadyum bitmeden yıkabilir miyiz? Bu olamaz. Diğer taraftan sanat okulu ve Atatürk Kız Lisesi ile ilgili arkadaşlarımız gerekli çalışmaları başlatmışlardır. Atatürk Kız Lisesi’nin çürük raporu vardır. Eğitim öğretimin sağlıklı yapılamayacağı noktasında ilgili mercilerin raporları mevcuttur. Bu raporlar neticesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gerekli yazılar yazılmıştır. Bu hafta sonu itibariyle yazısı çıkacak. Biz bakanlığa göndereceğiz. Buradaki 24 derslik yerine 32 derslikli yeni bir kız lisesini Toptancılar Sitesi’nin oraya yapacağız. Orayı da yeşil alana dahil edeceğiz. Daha sonra da sanat okulu ile ilgili süreci tamamlayarak 170 dönüme yakın

kısmı bir an evvel Yeşil Kuşak Projesi’ne katmak ve halkımızın hizmetine sunmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Malatya’ya ikinci bir devlet hastanesi konusuna da dikkat çekerek, “Malatya’mıza ikinci bir devlet üniversitesi dedik. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu beyefendi Malatya’mızı ziyaret ettiğinde gerek Yeşil Kuşak, gerek ikinci üniversite için, gerekse devlet hastanesi ile ilgili kamuoyu önünde deklare etmiştir. Aynı zamanda ikinci üniversite olgusunu da Malatya’da 40 bin öğrenciyi aşan İnönü Üniversitesi’nin mübadilinde ikinci bir üniversitenin kurulmasını ifade ettiler. Biz ikinci üniversitenin kurulmasını 90’lı yıllardan beri hep dile getiriyoruz. Niye getiriyoruz? Bunun temelde bir geçmişi var. Şahabe-i Kübra Medresesi İnönü Üniversitesi’dir. Birde Şahabe-i Sür’a Medresesi diye ikinci bir üniversite kurulması gerekir. Her şey aslına rücu eder. Yani bizim istediğimiz şeylerden tabanı olmayan, içi boş olan hiçbir şey yoktur” ifadelerini kullandı.


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa