Global Game Jam etkinliği ilk defa Malatya’da! | MASED HABER
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
 • Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
  Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
MASED HABER
Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Saç kesildi kel göründü
Saç kesildi kel göründü

Seçim kazanı kaynıyor Saç kesildi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Dobra dobra
Dobra dobra

Dobra dobra Kargalar ağzını açmış...

Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler
Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler

Her geçen gün seçim yaklaştıkça...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

MASED HABER
Global Game Jam etkinliği ilk defa Malatya’da!
Global Game Jam etkinliği ilk defa Malatya’da!
Global Game Jam etkinliği ilk defa...
22 Ocak 2016 13:32
Font1 Font2 Font3 Font4

Global Game Jam 2016 Malatya; İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve İnönü Üniversitesi Bilgoritma Topluluğu tarafından, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, Yeşilyurt Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), Malatya Park, Büyük Baharatçı, World Teknoloji, Nasa Bilgisayar, Akranlar Süpermarket ve Bowling Adası’nın destekleri ile Malatya’da ilk kez 29 – 31 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir. Bu etkinliğe şehir içi/dışı, öğrenci/sivil yaklaşık 200 civarı katılımcının iştirak edeceği tahmin edilmektedir. Bu katılım oranı ile ülkenin en geniş katılımlı GGJ etkinliğinin olması beklenmektedir. Bundan sonraki yıllarda bu etkinliğin geleneksel hale dönüştürülmesi planlanmaktadır. Üniversitemiz gerek altyapı, gerek idari olarak etkinliği gerçekleştirmek için gerekli tüm imkânları topluluk öğrencilerine sunmaktadır.

Global Game Jam; dünyanın en geniş çaplı ve dünyanın her yerinde fiziksel olarak aynı ortamda ve aynı zaman diliminde gerçekleştirilen oyun geliştirme etkinliği olarak 2009 yılından itibaren her yıl düzenlenmektedir. Dünyadaki amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini birbirine bağlayan bu etkinlik; oyun geliştirmeye ilgi duyanların bir araya gelerek yaratıcılıklarını ve tecrübelerini paylaşmaları ve video oyunlarını kullanarak kalabalık bir topluluk içinde kendilerini ifade etmeleri fikrinden doğmuştur. Global Game Jam’de katılımcılar, etkinlik başlangıcında ilan edilen ortak tema üzerinde yoğunlaşacak ve hiçbir ön hazırlık olmaksızın o anda oyunlarını tasarlayacak ve bütün oyun geliştirme faaliyetlerini etkinlik süresinde yürüteceklerdir. GGJ 2015’te 78 ülke ve 518 ayrı bölgede 5438 oyun geliştirilmiş olup GGJ 2016’da 88 ülke ve 590 ayrı bölgede katılımcıların daha fazla oyun geliştirecekleri tahmin edilmektedir.

GGJ’ye katılmak isteyenler 29 Ocak 2016 saat 14:30’da etkinlik alanında açılacak kayıt masalarında saat 19:00’a kadar kayıt yaptırabileceklerdir. GGJ açılış töreni saat 15:00’te protokol konuşmalarıyla başlayacaktır. Daha sonra Recontact: Istanbul oyununun yapımcısı ve MIAD (Malatyalı iş İnsanları Derneği) İnovasyon Komisyonu Başkanı Simay DİNÇ’in “Dijital Sanat” konulu söyleşisi olacak. Bu söyleşide Dinç; dijital sanatla birlikte, oyun yapımındaki süreçleri ve tecrübelerini aktaracak. Saat 17:00’ de katılımcılara Little Big Planet ve Tearaway oyunlarının yapımcısı Media Molecule firmasından Siobhan Reddy, TheInfinite Resource ve Nexus kitaplarının yazarı Ramez Naam’ın açılış konuşmaları ile GGJ 2016 temasını içeren videolar seyrettirilecek. Açılış töreninden sonra katılımcıların tanışmaları ve takım oluşturmalarıyla oyun geliştirme

maratonu başlayacak. Katılımcılar 2 gün boyunca geliştirecekleri oyunlarını 31 Ocak 2016 Pazar saat 17:00’de jüriye sunacaklar ve oyunları beğenilen takımlar ödüllendirilecek.

Global Game Jam 2016 Malatya, İnönü Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek. Etkinlik 48 saat süreceği için katılımcıların yiyecek, içecek ve konaklama gibi ihtiyaçları karşılanacak. Katılımcılara keyifli bir oyun geliştirme ortamı sunabilmek için etkinlik alanında çeşitli eğlence aletleri ve sportif faaliyetler için ortam sunulacak.

Ana etkinliğin yanı sıra 30 Ocak 2016 Cumartesi saat 17:00‘de bir alt etkinlik olarak “Cosplay” yarışması da düzenlenecek. Ana etkinlikten bağımsız olarak katılınabilen bu etkinliğe katılmak isteyenler istedikleri bir oyun veya çizgi film karakterinin kılığına girip onun gibi davranacak. Canlandırdığı karaktere en yakın kostümü tasarlayanlar ödüllendirilecek.

Global Game Jam 2016 Malatya etkinliği sadece oyun programlama üzerine değildir. Eğer oyun tasarımı yapabiliyorsanız, resim çizebiliyorsanız, bir müzik enstrümanı çalabiliyorsanız, oyun seslendirme için sesinize güveniyorsanız ve hatta hiçbir deneyiminiz olmasa bile sadece fikir vermek, takıma moral vermek için bile bu etkinlikte çekinmeden yerinizi alabilirsiniz. Hatta basit bir oyuncak tasarımı için bile sizleri aramızda görmek isteriz.

Farklı fikirlere ve yeniliklere sahip insanlarla tanışarak bir grup çalışması yapmak istiyorsanız 29 Ocak 2016 saat 14:30’da İnönü Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kapalı Spor salonunda Global Game Jam 2016 Malatya’da yerlerinizi almayı unutmayınız.

İnönü Üniversitesi Bilgoritma öğrenci topluluğu olarak bize destek veren tüm kurumlara teşekkür ederiz.

 

Bilgoritma Topluluğu Adına Akademik Danışmanı:

Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih KOCAMAZ

Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa