Gürkan, “Cumhurbaşkanımıza Güçlü Bir Destek Vereceğiz” | MASED HABER
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
 • Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
  Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
 • Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
  Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
MASED HABER
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PÜTÜRGE’DE ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PÜTÜRGE’DE ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge’ye...

Battalgazi’de Çocuk Şenliği
Battalgazi’de Çocuk Şenliği

Battalgazi Belediyesi depremzedelerin yanında olmaya...

MİAD Çocukların Yüzü Gülsün Diye Malatya’daydı
MİAD Çocukların Yüzü Gülsün Diye Malatya’daydı

Malatyalı İş İnsanları Derneği (MİAD),...

BAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ BABACAN’DAN MAHALLE ZİYARETLERİ
BAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ BABACAN’DAN MAHALLE ZİYARETLERİ

BAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ BABACAN’DAN...

“Kentsel Dönüşüm Projelerine Örnek Gösteriliyor”
“Kentsel Dönüşüm Projelerine Örnek Gösteriliyor”

HOCA AHMET YESEVİ MAHALLESİ KENTSEL...

Doğantepe Mahallesinin yolları asfaltlandı
Doğantepe Mahallesinin yolları asfaltlandı

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞLARIN CAN VE MAL...

Kiltepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Ve Yenileme Projesi
Kiltepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Ve Yenileme Projesi

YEŞİLYURT BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM YATIRIMLARINA...

YEŞİLYURT İLÇESİ ÜÇGÖZE MAHALLE YOLU ASFALTLANIYOR
YEŞİLYURT İLÇESİ ÜÇGÖZE MAHALLE YOLU ASFALTLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi asfalt çalışmaları devam...

Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Saç kesildi kel göründü
Saç kesildi kel göründü

Seçim kazanı kaynıyor Saç kesildi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Dobra dobra
Dobra dobra

Dobra dobra Kargalar ağzını açmış...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler
Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler

Her geçen gün seçim yaklaştıkça...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

MASED HABER
Gürkan, “Cumhurbaşkanımıza Güçlü Bir Destek Vereceğiz”
Gürkan, “Cumhurbaşkanımıza Güçlü Bir Destek Vereceğiz”
Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Afetler olmasına rağmen bütün yatırımlar devam ediyor, geçen sene yapılan yatırımlardan daha fazla yatırım yapılacak bu sene. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz Malatya’ya özel bir...
10 Mayıs 2023 23:21
Font1 Font2 Font3 Font4

 Malatya’da ve Türkiye’de büyük fotoğrafı görmemiz lazım. İstikrar devam etsin. İstikbalimize ve İstiklalimize hiçbir helal gelmesin. Cumhurbaşkanımız ülkemizi temsil noktasında, dünya devletleri arasında da Türkiye’nin kalkınma politikaları, savunma politikaları açısından dış politika açısından da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dünyada oyun kuran devlet hüviyetine bürünmüştür. Bu istikrarı bozmamamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

 Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Malatya Milletvekili ve Adayı Bülent Tüfenkci ile birlikte  Akçadağ ilçelerinde Esenbey, Levent ve Kolköy Mahallesinde seçim çalışmalarında bulunarak, burada vatandaşlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için destek istedi.

 Esenbey Mahallesi ziyaretinde konuşan Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. 6 Şubat’ta asrın felaketini yaşadık. Bazen toplum içerisinde spekülatif söylemler duyabilirsiniz ama şundan emin olun ki 6 Şubat’ta sabah 04.17’de yine 6 Şubat 13.24’de yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlere beraber hava şartlarının ağır olması hakikaten üçüncü bir deprem etkisiydi. O dönemde Malatya ile bağlantılı karayolları dahi kapanmıştı. Sadece belediyemize ait yollar açıktı. Belediyemiz depremin ilk dakikalarında enkazların başındaydı. Geçtiğimiz 3 ay içinde depremle ilgili bütün organizasyonlar, iş ve işlemler belediyemiz uhdesinde yürütülmektedir. Bu dönem içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 3 kez Malatya’ya geldi ve ziyaretleri esnasında Malatya’daki koordinasyonun takdire şayan olduğunu ifade etmiştir.” dedi.

-“MALATYA ‘ACİL EYLEM PLANINI’ EN GÜZEL ŞEKİLDE UYGULAYAN LOKOMOTİF KONUMUNDADIR”

Gürkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Malatya’da koordinasyon merkezi neresi? Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı. Peki, AFAD’ın Malatya’daki lojistik yeri neresi? Malatya Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Lisanslı Depoculuk’ tu. Peki, Malatya’da yapılan yemekler ve ekmekler nereden veriliyor? Belediyemiz tarafından yapılan Yeni Yemek ve Ekmek Fabrikasından veriliyor. Bu yetmez mi? Bakınız depremle alakalı tüm işlemler bizim tarafımızdan yapılıyor.  88 lokasyondaki çadır kentlerin altyapısı belediyemiz tarafından yapılmıştır. 70 konteyner kentin altyapısı belediyemiz tarafından yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Yani yeni şehirler kuruluyor. Sadece Teknokent dediğimiz yerde 15 bin kişi yaşıyor. Oraların altyapısı, suyu, kanalizasyonu, asfaltı, ulaşımı ve marketi derken yeni bir şehir kuruldu. Demek ki bu şehir, eksiksiz olarak her şeyi yapmaya gayret gösteriyor. Tabii ki vatandaşımız konteynerde ve çadırda da yaşasa büyük sıkıntılar yaşıyor. O nedenle bir an evvel vatandaşımızın kalıcı konutlarına geçmesi için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Kamu yatırımlarının Malatya’ya gelmesi için bakanlıklarla görüştük. Savunma Sanayi Başkanımız Malatya’ya geldi ve ASELSAN’ın ilk etapta 1 milyarlık yatırım yapacaklarını ifade ettiler. 3 bin 500 tane geçici konteyner işyerleri yaptık. Çoğu da belediyemize aittir. Kendi arsalarımız ve altyapısını yaptığımız yerlerdir. Şu anda Malatya ‘Acil Eylem Planını’ en güzel şekilde uygulayan lokomotif konumundadır.”

-“KALICI KONUTLAR ŞEHRİN JEOLOJİK YAPISININ DÜZGÜN OLDUĞU YERLERE YAPILACAK”

Gürkan, “Malatya’ya gelen bakanlarımıza şunu ifade ettik; şehrimize yapılan uydu kentler şehrin ana yapısına, sosyolojik durumuna, omurgasına, hafızasına ve demografik yapısına uygun olarak yapılmasını istedik. Tabii ki kalıcı konutlar şehrin jeolojik yapısının düzgün olduğu yerlere yapılacak anacak şehrin ana omurgasını, kültürünü, kimliğini bozmayacak şekilde. Bu ifadelerimiz bakanlarımız tarafından kabul gördü. Özellikle Esenbey’de de yerinde dönüşümün yapılması noktasında düşüncelerimi ifade ettim. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaptığımız görüşmede 300 metre yeri olan yerlerde yerinde dönüşümün gerçekleştirileceği ifade edildi.  Yani 300 metre alanı olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza köy konutu tipinde evler inşa edilecektir. Bu evlerin hakikaten yaşanabilirlik kalitesi de yüksektir. Bunların ihaleleri de köyler ve şehirler bazında yapıldı. Hak edişler belirlendikten sonra hak eden vatandaşlarımıza devletimiz evlerini yapacaktır. En kısa zamanda kendilerine teslim edilecek ve vatandaşlarımız daha sağlıklı bir ortamda ikamet edeceklerdir.”

Malatya’da yolların alt yapısını tamamlanması için çalışmaların sürdürüldüğünü anlatan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan şunları söyledi, “Vatandaşlarımız hizmetin en güzeline layıktır. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ile toplantı yaptım. Haziran, Temmuz, Ağustos ayı içerisinde Malatya’da da asfaltsız yerin kalmaması, Kuzey ve Güney Kuşak yollarının bitirilmesi, şehir merkezindeki ana arterlerin yapılması noktasındaki gerekli talimatlar verildi. Gerekli ihale işlemleri bitirildi. İnşallah Eylül ayı gibi Malatya’daki ana ve ara arterler, Kuzey ve Güney Kuşak yolları, kırsal anlamda da 13 ilçenin mahallelerinin yolları yapılarak, depremin üzerimizde biriktirdiği sıkıntıları asgariye indirme noktasındaki gayretlerimiz devam edecektir.”

-“MALATYA’DA VE TÜRKİYE’DE BÜYÜK FOTOĞRAFI GÖRMEMİZ LAZIM”

Levent Mahallesi ziyaretinde konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bazen bazı spekülasyonlar yapılıyor. Türkiye’de en güçlü belediye Malatya Büyükşehir Belediyesidir. Cumhurbaşkanımız ‘Malatya ziyaretinde sizi tebrik ediyorum’ dedi. Malatya çok güzel bir sınav verdi çok güzel bir organizasyon yaptı. Depremin yedinci gününde şehrin yeniden planlamasının yapılması için gerekli çalışmaları başlattık. Bütün yatırımlarımızın tamamı eksiksiz bir şekilde bütün sahaya yayılarak yapılacaktır. Bu hizmetleri yaparken güçlü bir hükümetimiz var. Cumhurbaşkanımız depremin ilk dakikalarında aradı. Bütün bakanlarımız burada yapılan işlerin yürütülmesi noktasında her türlü gayreti, çabayı gösteriyorlar. Malatya’da ve Türkiye’de büyük fotoğrafı görmemiz lazım. İstikrar devam etsin. İstikbalimize ve İstiklalimize hiçbir helal gelmesin. Cumhurbaşkanımız ülkemizi temsil noktasında, dünya devletleri arasında da Türkiye’nin kalkınma politikaları, savunma politikaları açısından dış politika açısından da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dünyada oyun kuran devlet hüviyetine bürünmüştür. Bu istikrarı bozmamamız gerektiğini düşünüyorum. Ben inanıyorum ki 14 Mayıs’ta vatandaşımız vicdanının sesini dinleyecek ve o sesle ne gerekiyorsa onu yapacak diyorum.” İfadelerini kaydetti.

-“BU YIL DAHA FAZLA YATIRIM YAPILACAK”

Kolköy Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye destek isteyen  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  “Malatya’nın emin ellerde olduğunu bilin. Vatandaşlarımızın derdi bizim derdimizdir. Onların dertlerini çözme noktasında, problemleri giderme noktasında elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz. Müsterih olun. Şehrin yeniden ihya ve imar edilmesi noktasında bütün birimlerimiz çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz Malatya’ya özel bir önem veriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız özellikle deprem sürecinde Malatya’daki organizasyondan dolayı bizlere hassaten teşekkür etmiştir. Bizim bir talebimiz devlet nezdinde, Cumhurbaşkanımız nezdinde ve hükümetimiz nezdinde geriye çevrilmemiştir. Afetler olmasına rağmen bütün yatırımlar devam ediyor, geçen sene yapılan yatırımlardan daha fazla yatırım yapılacak bu sene.  İnşallah 14 Mayıs’ta büyük fotoğrafı göreceğiz. Büyük fotoğrafı vicdanımızda değerlendireceğiz bu memlekete hizmet etme yolunda olan hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza da güçlü bir destek vereceğiz.”

Mahalle Muhtarları, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve belediye ekiplerine verilen hizmet ve katkılardan dolayı teşekkür ettiler. 

 


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa