Polat “Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili Gençliktir”‏ | MASED HABER
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
 • Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
  Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
MASED HABER
Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Saç kesildi kel göründü
Saç kesildi kel göründü

Seçim kazanı kaynıyor Saç kesildi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Dobra dobra
Dobra dobra

Dobra dobra Kargalar ağzını açmış...

Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler
Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler

Her geçen gün seçim yaklaştıkça...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

MASED HABER
Polat “Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili Gençliktir”‏
Polat “Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili Gençliktir”‏
Polat "Yeni Türkiye'nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili...
11 Mart 2016 20:29
Font1 Font2 Font3 Font4

“Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili Gençliktir”

Akmercan Anadolu Lisesi öğrencileriyle ‘Gençlik Hepimizin’ söyleşisinde bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Eğitim ve iş hayatındaki tecrübelerini gençlerle paylaşan Başkan Polat, kişisel gelişim ve kariyer planlarına dair altın öğütlerde bulundu.

Akmercan Anadolu Lisesi toplantı salonunda karşılıklı diyalog ve samimi bir havada geçen söyleşide Başkan Polat, “Yeni Türkiye’nin en büyük gücü donanımlı ve bilgili gençliktir” diyerek gençlere duyduğu güveni ve inancı paylaştı.Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik Başkanı Polat’ın biyografisi ve Yeşilyurt Belediyesinin gençlere yönelik hizmetleri ve projelerinin yer aldığı sinevizyon gösterimi ile başladı.

Gençlerin farklı fikir ve düşüncelerinin yanısıra talep ve isteklerini öğrenmek adına 48 okulda düzenlenecek olan ‘Gelecek Hepimizin” projesinde yer alan Akmercan Anadolu Lisesindeki söyleşide öğrenciler merak ettiklerini konularda çeşitli sorular sordular.Gençlerin düşüncelerini ve fikirlerine her zaman önem veren Başkan Polat’ta tüm sorulara içtenlikle yanıt verirken, talep ve istekleri dikkatlice dinleyerek bol bol not tuttu.

Beş yıl önce faaliyetlerine başlayan Akmercan Anadolu Lisesinin eğitim alanında başarılı hizmetlerde bulunduğuna dikkat çeken Başkan Polat,” Okulumuzun kurulduğu ilk günden beri takip ediyorum, eğitim dünyamıza faydalı işler yapılmaktadır. Sizlerde burada çok güzel şartlarda eğitim alıyorsunuz. Eğitim seviyesi, ahlaki yapısı, öğretmen-öğrenci ilişkisiyle ilimizin gözde okulları arasında yer alan Akmercan Anadolu Lisesinin bu seviyeye ulaşmasında gayret sarfeden okul idarecilerini, öğretmenleri ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum ” dedi.

“İŞİNİZİ SAHİPLENİN, SEVEREK VE YAŞAYARAK YAPIN”

Öğrencilik yıllarında karşılaştığı zorlukları ve kişisel kariyerinde elde ettiği başarıları öğrencilerle paylaşan Başkan Polat “Çocukluk yıllarımdan beri vakıflar, dernekler, sosyal oluşumlarının içinde hep yer aldım, aktif bir hayat yaşadım ve halende yaşıyorum.Öğrencilik ve iş hayatımda, ne işi yapıyorsam en güzelini, o işi yaşayarak, severek yapacağım diyerek kendi kendime söz verdim, bugüne kadarda bu anlayıştan kopmadan, uzaklaşmadan başarılı olmak için çaba sarfettim.İşte bu düşünceden dolayı biz Yeşilyurt’a aşığız.Gençlere önerim; dersinize, eğitim hayatınıza ve ilerideki meslek hayatınıza sıkı sıkıya sarılın ve işinizi yaşayarak,severek yapın” dedi.

Öğrencilerle fikir alış verişinde bulunan Başkan Polat, eğitim, aile ve iş hayatına yönelik deneyimlerini paylaştığı söyleşide, gençlerin kendilerini iyi ifade etmeleri halinde yaşamdan daha keyif alacaklarını ifade ederken” Biz bayrağı büyüklerimizden aldık, memleketimize faydalı olmak içinde gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bu bayrağı geleceğimiz olan sizlere devr edeceğiz.Size tavsiyem; üniversiteye gideceksiniz, hepiniz farklı meslek alanlarında hayatınızı sürdüreceksiniz.Yapacağınız tüm işlerde en güzelini en iyisini yapmaya gayret gösterin.İşinizi severek, sahiplenerek yapmanızda fayda var” dedi.

İnternet dünyasının toplum hayatını direk etkileyen bir unsur olduğuna dikkat çeken Başkan Polat,” Teknoloji çok hızlı ilerliyor, internet, akıllı telefonlar, bilgisayarlar hayatımızı fazlaca etkiliyor.Sizlerde

bir yandan dersler bir yandan teknolojik aletleri kullanıyorsunuz.İnternetten doğru şekilde faydalanmak, eğitim ve günlük hayatınıza katkı sağlayacak şekilde kullanmanızda yarar var. İnternet hayatımızın her anında var, mesela şu andaki söyleşimiz periscope aracılığıyla herkese ulaşıyor.Gençsiniz telefon kullanmak oyun oynamak en doğal hakkınız, bir yandan yoğun ders trafiği bir yandan akıllı telefonlar ve internet derken üzerinizde yük fazla, sizin yerinizde olmak istemezdim açıkcası. İnternet ve telefon oyunlarının hayatınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin, boş vakitlerinizi sosyal faaliyetlerde bulunarak geçirebilirsiniz. Yeşilyurt Belediyesi ve diğer belediyelerin kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerinden muhakkak faydalanın, yoğun derslerden fırsat yaratıp bu tip etkinliklerde yer almanız gelecek hayatınıza olumlu etkiler bırakacaktır” dedi.

“MİLLETİMİZE HİZMET ETMEK ŞEREF VE ONURDUR”

Belediyecilik ve belediye başkanlarının yetkileri anlatan Polat,bir öğrencinin ” Neden Belediye Başkanı oldunuz? sorusuna ise ” İlçemizde yaşayan her vatandaşımızın bize ilettiği sorunla mutlaka ilgileniriz.Gerek bana gerekse de Başkan Yardımcılarımız ve birim müdürlerimize aktarılan sorun ve taleplerle yakından ilgilenip çözüm üretiyoruz.Belediye Başkanı milletle birlikte ve iç içe olup, temelinde hizmet bulunan alandır.Millete hizmet etmek kadarda büyük bir şeref yoktur.Milletimizde bizi bu göreve getirdi, layık olmak içinde mücadele ediyoruz.Bu aziz millete ve halka aşık, sevdalı bir insan olarak ta bu görevi yapma fırsatı verdiği için Rabbime ne kadar hamd etsem azdır” dedi.

“ÖĞRENCİLERİN FİKİRLERİNDEN YARARLANMAK LAZIM”

Söyleşi sırasında okul idarecilerine de bazı önerilerde bulunan Polat, okullarda istişare kurumunun çok iyi işlemesi gerektiğinden bahsederken “Yapacağınız işlerde öğrencilerle mutlaka fikir alış verişi yapıp ve onların düşüncelerini öğrenmenizde fayda olduğu kanaatindeyim.Anket çalışması yapılabilir, çoğunluk ne diyorsa onu uygulamalıyız.Bu sayede öğrencilerimizi daha fazla düşünmeye ve fikir üretmeye yönlendirebiliriz” ifadesini kullandı.

Başkan Polat, bir öğrencinin “Spor salonunda kullanılmak üzere spor aleti istiyoruz” talebine olumlu yanıt vererek, spor aletlerinin en kısa sürede okula teslim edileceği müjdesini verdi.Okulun eksikleri ve ihtiyaçlarını imkanları doğrultusunda gidereceklerini belirten Polat ayrıca okul bahçesinde kullanılmak üzere oturma bankı da göndereceklerini sözlerine ekledi.

SÖYLEŞİ “PERİSCOPE” ÜZERİNDEN CANLI YAYINLANDI

Oldukça neşeli geçen söyleşi Başkan Polat’ın kişisel twıtter adresi üzerinden “Periscope” aracılığıyla canlı yayınlandı. Başkan Polat etkinlikten sonra okulun spor salonunda incelemelerde bulundu.

Akmercan Anadolu Lisesindeki ‘Gençlik Hepimizin” söyleşisine Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Lutfi İnan, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa