Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Yapıldı | MASED HABER
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
 • Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
  Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
MASED HABER
Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Saç kesildi kel göründü
Saç kesildi kel göründü

Seçim kazanı kaynıyor Saç kesildi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Dobra dobra
Dobra dobra

Dobra dobra Kargalar ağzını açmış...

Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler
Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler

Her geçen gün seçim yaklaştıkça...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

MASED HABER
Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı...
4 Mart 2016 19:45
Font1 Font2 Font3 Font4

ÇAKIR: NİSAN AYINDA GENİŞ KATILIMLI TURİZM ÇALIŞTAYI YAPILACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlıkları sürdürülen Turizm Master Planı ile ilgili olarak bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Tanıtım Toplantısına Vali Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşları Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve turizmle ilgili firma temsilcileri ile Büyükşehir Belediyesi personelleri katıldı.

Yiğit: Amacımız; ilimizin turizm alanında kalkınmasına katkıda bulunmaktır

Tanıtım Toplantısı açılış Konuşmasını yapan Büyükşehir belediyesi imar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Erol Yiğit, Büyükşehir statüsü ile birlikte Büyükşehir Belediyelerinin yetki ve sorumluluk alanlarının fiziki anlamda il bütününe genişlediğini ve bu anlamda Büyükşehir Belediyelerinden beklenen görev ve sorumluluklarının da değiştiğini söyledi.

Yiğit Konuşmasında özetle şunlara değindi; “Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan şehrimizdeki alt ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirirken bir yandan da Büyükşehir belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda şehrimizin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınmasına yönelik nasıl bir katkı sağlarız diye çalışmalar yapmaya başladık.

Hiç kuşkusuz sosyal ve ekonomik kalkınmanın en önemli aktörlerinden birisi de turizmdir. Ülkemizin temel gelirleri içerisinde son derece belirgin bir artışla kalkınma hamlemize olumlu etki yapmakta olan turizm sektöründen ilimizin de hak ettiği payı almasını amaçlayan Turizm Master Planı çalışması ilk olarak 1991 yılında Malatya Valiliği tarafından yapılmış olup, 2011 yılında ise revize edilmiştir. Bu ve benzeri çalışmalar üzerine yapılan detaylı incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda yeni bir bakış açısıyla Turizm Master Planı yapılması hasıl olmuştur.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak üstlendiğimiz görevi yerine getirmek amacıyla Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın Başkanlığında bir dizi çalışmalar başlattık. 1/50.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı ihalesini yaparak çalışmalara başladık. Çevre Düzeni Planı çalışmalarına sektörel öncelikler verecek ve altlık oluşturacak olan Ulaşım, Tarım ve Turizm Master Planları da bu alanda yapılmış özgün çalışmaları inceleyerek ihale ettik.

Turizm Master Planından Büyükşehir belediyesi olarak beklentimiz; bütüncül ve katılımcı bir yaklaşımla bölge kalkınmasında eksikliği hissedilen turizm gelirlerinin artırılmasını sağlayacak stratejileri oluşturmak, Malatya’da bu alanda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlarının elbirliği ile ilimizin kalkınmasına katkıda bulunmaktır.”

Çakır: Büyükşehirle birlikte yeni bir takım imkan ve fırsatlar doğdu

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da yaptığı konuşmada Malatya için önemli bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek, amaçlarının büyükşehirden sonra kente yeni bir bakış açısı getirmek, yeni bir vizyon yakalamak olduğunu söyledi.

Çakır, “Bu nedenle başlatmış olduğumuz birçok çalışma var. Bunlar master planlar, ana planlar, temel planlar. Netice itibariyle uzun vadeli planlar. Kentin bütün detayları düşünülerek uzun vadede yapılması gereken planlar. Büyükşehir ile birlikte yeni bir takım imkan ve fırsatlar doğdu. Geleceğe yönelik her alanda daha sağlıklı büyüyen, daha stratejik planlar yapabilen, bütün kurumlarıyla bu yapıya kavuşmak temel amacımız.

Bu tür projelere destek veren Sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Turizm Çalıştayı başta olmak üzere diğer yapacağımız tüm çalışmalarda bütün kurumlarımızla birlikte yürümek temel hedefimiz ” dedi.

Çakır: Jeolojik etüd çalışmalarını Türkiye’de yapan ikinci Belediyeyiz

İmar Planları ile ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Jeolojik etüt çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmayı Türkiye’de Büyükşehirler olarak yapan ikinci belediyeyiz. Bizden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi bunu yapmıştı. Bununla birlikte bizim devam eden Ulaşım Master planı ve Kentsel Dönüşüm Master Planlarımız var. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde bilgiler verdi.

Malatya’nın potansiyelinin yeteri kadar turizmde kullanılmadığı bir gerçek

Ayrıca, Turizm, Ulaşım, Sürdürülebilir Kentler, Madencilik ve Yenilenebilir Enerji Çalıştaylarını da bir takvim çerçevesinde önümüzdeki birbuçuk yıl içerisinde gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten Başkan Çakır, “Yine Tarım Master Planı ve Kayısı Master Planı konularında çalışmalarımız devam ediyor.

Malatya’nın var olan potansiyelinin yeteri kadar turizmde kullanılmadığı bir gerçek. Varolan turizm değerlerimizi nasıl yukarı çıkarabiliriz? Bütün ilçelerimizle birlikte bu çalışmanın içerisine neler katabiliriz diye Nisan ayında Geniş Katılımlı bir Çalıştay yapacağız.

Bu Çalıştayımıza Turizm Bakanımıza da davet ettik ve programımızı kendilerinin programına uygun bir şekilde gerçekleştireceğiz. Gerçekten her ilçemizin kendisine özgü büyük değerleri var. Bunların hem yerli turizm hem de yabancı turizme açılması çok çok önemli. Darende’de, Arapgir’de, Hekimhan’da, Battalgazi’de çok güzel kanyonlarımız var” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın konuşmasının ardından Şehir Plancısı Dr. Ümit Özcan slayt eşliğinde Turizm Master Planı, Planlama Yöntemi, Temel Amacı ve Master Planının Hedefleri hakkında bilgiler aktardı.

Konuşmaların ardından, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Erol Yiğit, Şehir Plancısı Dr. Ümit Özcan ve Mimar Aykut Ülkütekin katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

Katılımcılardan Başkan Çakır’a teşekkür

Toplantıya katılanlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlıkları sürdürülen Turizm Master Planı ile ilgili olarak yapılan çalışmalardan ve Malatya geneline yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

 


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa