Merhum Vahap Küçük ’ün En Büyük Hayali Gerçek Oluyor | MASED HABER
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL VE BASKETBOLDA KAZANDI
 • Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
  Malatyalı Boksörler Hedef 2023 Dediler
 • Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
  Futbolcuların Velileri, Sahada Hünerlerini Sergiledi
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
 • FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
  FİLENİN KAPLANLARI GALİBİYETLE BAŞLADI
 • MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
  MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’MİZ HER GEÇEN GÜN YUKARILARA ÇIKIYOR”
 • Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
  Bilgi Evi futbol turnuvası başladı
MASED HABER
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PÜTÜRGE’DE ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PÜTÜRGE’DE ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge’ye...

Battalgazi’de Çocuk Şenliği
Battalgazi’de Çocuk Şenliği

Battalgazi Belediyesi depremzedelerin yanında olmaya...

MİAD Çocukların Yüzü Gülsün Diye Malatya’daydı
MİAD Çocukların Yüzü Gülsün Diye Malatya’daydı

Malatyalı İş İnsanları Derneği (MİAD),...

BAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ BABACAN’DAN MAHALLE ZİYARETLERİ
BAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ BABACAN’DAN MAHALLE ZİYARETLERİ

BAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ BABACAN’DAN...

“Kentsel Dönüşüm Projelerine Örnek Gösteriliyor”
“Kentsel Dönüşüm Projelerine Örnek Gösteriliyor”

HOCA AHMET YESEVİ MAHALLESİ KENTSEL...

Doğantepe Mahallesinin yolları asfaltlandı
Doğantepe Mahallesinin yolları asfaltlandı

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞLARIN CAN VE MAL...

Kiltepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Ve Yenileme Projesi
Kiltepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Ve Yenileme Projesi

YEŞİLYURT BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM YATIRIMLARINA...

YEŞİLYURT İLÇESİ ÜÇGÖZE MAHALLE YOLU ASFALTLANIYOR
YEŞİLYURT İLÇESİ ÜÇGÖZE MAHALLE YOLU ASFALTLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi asfalt çalışmaları devam...

Dobra Dobra
Dobra Dobra

Battalgazi Belediye Başkanı Basri KAHVECİ...

Saç kesildi kel göründü
Saç kesildi kel göründü

Seçim kazanı kaynıyor Saç kesildi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

DOBRA DOBRA Bazen Malatyadan çekip...

DOBRA DOBRA
DOBRA DOBRA

GERÇEK KÜRTLER VE TERÖR ÖRGÜTÜ...

Dobra dobra
Dobra dobra

Dobra dobra Kargalar ağzını açmış...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler
Secim Sathına Girerken Malatya’da Siyasi Gelişmeler

Her geçen gün seçim yaklaştıkça...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

MASED HABER
Merhum Vahap Küçük ’ün En Büyük Hayali Gerçek Oluyor
Merhum Vahap Küçük ’ün En Büyük Hayali Gerçek Oluyor
Merhum Vahap Küçük ’ün En Büyük Hayali Gerçek Oluyor Doğanşehir Belediye Başkanı sayın Durali Zelyurt u Mased haber olarak ziyaret ettik Doğanşehir’i ve gündemi konuştuk. MASEDHABER : Rahmetli Vahap başkandan...
23 Ocak 2023 20:56
Font1 Font2 Font3 Font4

Merhum Vahap Küçük ’ün En Büyük Hayali Gerçek Oluyor
Doğanşehir Belediye Başkanı sayın Durali Zelyurt u Mased haber olarak ziyaret ettik Doğanşehir’i ve gündemi konuştuk.

MASEDHABER : Rahmetli Vahap başkandan sonra göreve gelmeniz yükünüzü zorlaştırdı mı
ZELYURT BAŞKAN : Merhum Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün vefatının ardından görevi devraldıklarını kaydeden Başkan Zelyurt, merhum Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün ilçeye büyük katkıları olduğunu söyledi. Başkan Zelyurt,”Vahap Küçük başkanımızın vefatının ardından 18 Haziran 2020 tarihinde bu görev bize tevdi edildi. Bu vesile ile kendisine Cenabı Allahtan Rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Kendisi hem Malatya’mız için hem de ilçemiz için büyük bir kayıp oldu. Vefatını müteakip 10 gün içerisinde Belediye Meclisi üyeleri tarafından Belediye Başkanı olarak görevlendirildim ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle bu göreve getirildim. 2 Temmuz 2022 tarihinde göreve başladım ve halen bu göreve devam etmekteyim. Rahmetli Vahap başkanımız genelde birçok konuda kendi imkânlarını kullanırdı. Örneğin Belediyeye ait makam aracını kullanmazdı. Kamusal birçok gideri de kendi imkânlarıyla karşılayan bir kişiydi. Dolayısıyla hem ekonomik olarak hem de siyasi olarak güçlü bir kişiydi. Bu yüzden devlet tarafından yapılması gereken belediye hizmetlerini de çok alamazdı. Çünkü bunları kendi imkânlarıyla karşılardı. Örneğin ilçemize 100 yataklı devlet hastanenin kazandırılması Merhum Vahap Küçük ’ün katkılarıyla olmuştur. Bunun yanı sıra Anadolu İmam Hatip Lisesi dahil olmak üzere birçok okul, spor tesisler, kapalı spor salonu gibi büyük tesirlerin yapılmasında büyük emeği geçmiştir. Araç alımı ve benzeri hizmetleri de kendisi karşılardı. Merhum Vahap başkandan eksik kalan kısımları da biz tamamlamaya çalışıyoruz.” Dedi.
MASEDHABER: yaptığınız hizmetlerden bahseder misiniz
DURALI ZELYURT :Doğanşehir Millet Bahçesinin büyük bir kısmının tamamlandığını aktaran Zelyurt,”Belediyelerin de bazı yatırımlara ihtiyacı var. Bu konuda da kalan eksikleri bizler tamamlamaya çalışıyoruz. Bunları tamamlamaya çalışırken Malatya Milletvekillerimizden de büyük destek alıyoruz. Ankara’dan ne talep ediyorsak Bakanlarla bizzat randevu alarak bizimle birlikte geliyorlar. Vahap Küçük Başkanımız tarafından gündeme getirilen Millet bahçesi için çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan alacağımız 1 Milyon civarında paramız var. Bu konuda Murat Kurum Bakanımla görüştüm. Bu parayı harcadık. Sonra 1 Milyon 750 Bin TL daha aldık. Bu şekilde millet bahçemizin önemli bir kısmını tamamladık.” Diye konuştu .İlçeye Gençlik Merkezi kazandıracaklarını belirten Başkan Zelyurt,”Vahap Başkanımız döneminde projelendirilen Gençlik Merkezi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İptal edilen ihalemiz yeniden yapıldı. Yarı olimpik bir havuz, Kapalı spor salonu ve içinde tenis kortunun da yer aldığı gençlik merkezini de yaparak kısa sürede halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. Rahmetli Vahap başkanımızın gençlik merkezi planını şehir merkezinde hayata geçireceğiz. İlçe merkezinde ve Polat, Erkenek Sürgü, Kurucaova gibi büyük mahallelerimizde park çalışmalarımız devam ediyor. Küçüklü Mahallesinde köprü çalışmaları devam ederken vatandaşların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz.” Sözlerini kullandı.
Sportif faaliyetlere desek verdiklerini anımsatan Zelyurt,”Belediyemiz bünyesindeki bir yeri Sportif faaliyetler için tahsis ettik. İlçe merkezimizde spor çalışmalarını yürüten Doğanşehir Belediye spor takımına ve İlçemizdeki diğer 3 spor kulübüne de belediye olarak desteklerimizi sürdürüyoruz. Araç desteklerinden, malzeme desteğine yönelik ayni yardımlarla genciğimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Doğanşehir halkımızın isteği üzerine çoğunluğu mahalli sanatçılardan oluşan 17 sanatçının katıldığı bir birlik ve beraberlik şöleni düzenledik.” Diye konuştu.
MASEDHABER:Belediyeye ait diğer hizmet yatırımlarını sıralayan Başkan Zelyurt, sözlerini şöyle sürdürdü,
ZELYURT:Şunu da belirmek isterim ki, ne yaparsanız yapın milletin baktığı bir şey var. Millet kapısının önüne bakıyor. Bu nedenle de mahallelerimizde ciddi anlamda kilitli taş çalışması yapıyoruz. Bu çalışmamız çok geniş bir alanda devam ediyor. İlk yağış düşene kadar ilçemizin 9 mahallesinde kilitli taş çalışması devam ediyor. Şu anda 100 bin metrekare civarında kilitli taş çalışması yaptık. Yollar ile kapılar arasındaki çamur bağlantılarını kopardık. Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle de önümüzdeki süreçte de tüm mahallelerimizin bu sorununu çözmeyi planlıyoruz. Büyükşehir Belediyemizle çok uyumlu bir çalışmamız var. Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan Başkanımız aracılığıyla MASKİ başta olmak üzere Belediyenin tüm kurumlarıyla çok önemli çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.
Bu çalışmalarda altyapı malzemelerini belediye olarak biz taşıyoruz. Kamyon, işçi ve malzeme desteği veriyoruz. Birlikte güzel bir çalışma yaparak vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Verilen desteklerle, Yolkoru, Çavuşlu, Fındık, Karanlıkdere, Karadere, Güzelköy, Gövdeli gibi mahallelerimizin bazı yollarını yaptık. Altıntop ve Berge, Örencik Mahallelerimizde yol çalışmalarına devam ederken, Polat, Dervent dağında bulunan turistik değerli Sulu Mağara bölgesinde de çok ciddi yol çalışmalarını yaptık. MASKİ tarafından ilçemizdeki atık suların arıtılmasına yönelik tesis çalışmaları devam ediyor. Alt yapı çalışmalarının ardından yolların yeniden ıslahı için de gereken çalışmaları yapmaya devam ediyoruz.
Büyükşehir Belediyesi ile dayanışma ve birlik berberlik içerisinde hem çalışmalarımıza hem da vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam ediyoruz. Yol, İçme suyu, Park çalışmalarımızla, Spor tesirlerimizle, kilitli taş çalışmalarımızda ilçemizdeki tüm mahallelerimize ve halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Kilitli taş çalışmalarında 35 Mahallenin tamamında çalışma yapıyoruz. Bunlar içinde 4 tane belde var. Çok büyük mahallelerle birlikte 39 Mahallelerimizde bu çalışmalarımız devam ediyor.”

 

 

MASEDHABER:2023 yılında yapılacak cumhur başkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Doğanşehir’deki hava yı nasıl görüyorsunuz
ZELYURT BAŞKAN: Türkiye de Malatya’da olduğu gibi Doğanşehirimizde seçimleri heyecanla beklemekte bu seçimlerin dönüşü olmayacak bir kararın verileceğinin farkında bu vesile ile hem ak parti hem cumhur ittifakı çok güçlü bir şekilde destekleneceğinden eminim Doğanşehir hem milli manevi hem vatan sever hem hizmeti alma noktasında tercihini yapacaktır
MASEDHABER: Sayın başkanım bize kıymetli zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ediyor yaptığınız güzel hizmetlerden dolayı tebrik ediyor başarılarınızın devamını dilerim son sözleriniz ve mesajınızı alabiliriyiz
DURALI ZELYURT BAŞKAN :öncelikle Doğanşehir ilçemize tekrar hoş geldiniz Masedhaber Malatya’nın ve bölgenin sesi olması vesilesi ile devamlı takip etmekteyim milli ve manevi duruşunuzdan dolayı tebrik ederim seçime girerken seçimin ülkemize ilimize ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa